İade ve Değişim

1) Hobimayakkabi.com'da kargo ve iade şartları nelerdir?
 

 

Hobimayakkabi.com diğer tüm sitelerden bağımsız bir anlayışla hiçbir şart, koşul öne sürmeksizin size ücretsiz kargo imkânı sunmaktadır. Türkiye'nin her yerinden yapmış olduğunuz tüm alışverişlerinizde, boyut, kilo, adet gibi sınırlamalar olmadan kargonuz, ücretsiz olarak adresinize gönderilmektedir.    
 

 

Alışverişinizin keyfini çıkarmak Hobimayakkabi.com ile daha kolay. Sizlere en iyi hizmeti verebilmek için çalışan Hobimayakkabi.com, siparişinizi size ulaştırırken olduğu gibi iade/değişim taleplerinizde de kargo bedelini üstlenmektedir. Bu hizmetimizden yararlanmanız da çok kolay Bu hizmetimizden sadece bizlere göndereceğiniz ürünleri MNG Kargo firması ile göndermeniz yeterli. MNG Kargo firması dışında göndereceğiniz ürünlerin masrafları Hobimayakkabi.com ait değildir.
 

 

2) Satın aldığım ürünü iade etmek istiyorum, ne yapmalıyım?
 

 

Hobimayakkabi.com'dan satın aldığınız ürünlerden memnun kalmadığınız sürece aldığınız ürünleri iade edebilirsiniz. 365 gün boyunca iade ve değişim garantisi veren Hobimayakkabi.com'da, iade işlemini gerçekleştirebilmeniz için iade edeceğiniz ürünlerin kullanılmamış ya da orijinal kutusuna bir zarar gelmemiş olması gerekmektedir. Eğer ürün bu şartlara uymuyorsa iade ve değişim işlemi gerçekleştirilememektedir.   
 

 

İade işlemini başlatabilmek için 0850 650 0 333 numaralı telefondan müşteri hizmetlerimizle iletişime geçip ya da destek@hobimayakkabi.com adresinden e-posta yoluyla sorunlarınızı iletebilir ve iade işlemini başlatabilirsiniz. Bunun yanı sıra faturanızın beyaz nüshasının arka bölümünde yer alan "İade Talep Formu" üzerindeki bölümleri doldurabilir ve iade talebini bu şekilde iletebilirsiniz.
 

 

İade ya da değişim yapmak istediğiniz ürünleri satın almış olduğunuz ürünün kutusu içerisinde yer alan yeni Hobimayakkabi Kargo poşetini ve faturanızın tüm nüshalarını da kutunun içerisine koyarak bize göndermeniz gerekmektedir. Şunu da unutmayın ki iade kargonuzu MNG Kargo firması aracılığı ile Hobimayakkabi ödemeli olarak gönderebilme şansınız var.  Bunun yanı sıra iade etmek istediğiniz ürünü, gelip kapınızdan alabilir ve iade işlemini gerçekleştirebiliriz. Bunun için yapmanız gereken şey; Müşteri hizmetlerimizi aramak ya da destek@hobimayakkabi.com adresinden bize ulaşıp bilgi vermek. Bunun için de sadece evinizin adresini vermeniz yeterli. 1-3 gün içerisinde iadeniz MNG Kargo yetkilileri tarafından evinizden teslim alınır.
 

 

3) İade işlemi ne zaman yapılır?
 

 

İade kargonuz bize ulaştığında iade departmanımız tarafından ürün incelenecek, iade işleminiz onaylanmışsa  size bir e-posta gönderilecektir ve iade ücreti, ödeme yapmış olduğunuz kredi kartına, bankanıza bağlı olarak, 7-20 gün içinde yatırılacaktır. Eğer gecikme yaşanırsa bankanızla iletişime geçebilirsiniz.
 

 

4) Satın aldığım ürünü değiştirmek istiyorum, ne yapmalıyım?
 

 

Hobimayakkabi.com'dan satın aldığınız ürünlerden memnun kalmadığınız sürece aldığınız ürünleri değiştirebilirsiniz. 365 gün boyunca iade ve değişim garantisi veren Hobimayakkabi.com'da değişim işlemini gerçekleştirebilmeniz için değiştireceğiniz ürünlerin kullanılmamış ya da orijinal kutusuna bir zarar gelmemiş olması gerekmektedir. Bu şart sağlanmadığı sürece aldığınız ürünlerin değişim işlemi ne yazık ki gerçekleştirilememektedir. Değişim işlemi; sadece satın aldığınız ürünün renk/numara değişikliği yapılarak değiştirilmektedir. Farklı bir modelle değişim işlemi yapılamamaktadır.

 

 

Değişim işlemini başlatabilmek için 0850 650 0 333 numaralı telefondan müşteri hizmetlerimizle iletişime geçip ya da destek@hobimayakkabi.com adresinden e-posta yoluyla sorunlarınızı iletebilir ve değişim işlemini başlatabilirsiniz. Eğer istediğiniz renk/numara stoklarımızda mevcutsa sizin adınıza rezerve edilecektir. Eğer istediğiniz renk/numara stoklarımızda mevcut değilse ve eğer talep ediyorsanız iade işlemi de gerçekleştirebilirsiniz.  Ürün bize ulaştıktan sonra 24 saat içerisinde değişim işleminiz yapılmakta ve yeni siparişleriniz kargoya teslim edilmektedir. Elinize ulaşması ise iş günü üzerinden hesaplanmaktadır yani hafta sonu ve resmi tatiller dâhil değildir. Bu yüzden eğer bu süreler arasında siparişiniz verdiyseniz, ilk iş günü içerisinde kargoya teslim edilecektir.

Değişim yapmak istediğiniz ürünleri satın almış olduğunuz ürünün kutusu içerisinde yer alan yeni Hobimayakkabi Kargo poşetini ve faturanızın tüm nüshalarını da kutunun içerisine koyarak bize göndermeniz gerekmektedir. Şunu da unutmayın ki iade kargonuzu MNG Kargo firması aracılığı ile Hobimayakkabi ödemeli olarak gönderebilme şansınız var.  Bunun yanı sıra iade etmek istediğiniz ürünü gelip kapınızdan alabilir ve iade işlemini gerçekleştirebiliriz. Bunun için yapmanız gereken şey; Müşteri hizmetlerimizi aramak ya da destek@hobimayakkabi.com adresinden bize ulaşıp bilgi vermek. Bunun için de sadece evinizin adresini vermeniz yeterli. 1-3 gün içerisinde iadeniz MNG Kargo yetkilileri tarafından evinizden teslim alınır.

 

 

5) İade/ Değişim için ne kadar ücret ödemem gerekir?

 

Hobimayakkabi.com'dan yaptığınız alışverişlerde iade ve değişim kargo masrafları bize aittir.   Siparişlerinizin gönderimi, MNG Kargo firması tarafından sağlanır ve sigortalanır. Değişim işlemlerinizi Aras Kargo firmasını kullanarak ücretsiz kargo servisimizden yararlanabilirsiniz.  MNG Kargo firması dışındaki kargo firmaları ile gönderdiğiniz ürünlerin kargo masrafları Ayakkabihobim.com tarafından karşılanmamaktadır.

 

6) Aldığım üründe kaç kez değişim ya da iade yapabilirim?
 

Eğer satın almış olduğunuz ürünün renk veya numarasında değişiklik yapmak istiyorsanız aynı ürünle ilgili 2 kere değişim talebinde bulunabilmektesiniz. Bu iki işlemde de üründen memnun kalmadıysanız ürün,ücretsiz iade garantisi kapsamındadır. İade edebilirsiniz.